بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

طراحی و ساخت انواع مخازن فلزی

طراحی و ساخت انواع مخازن فلزی:

طراحی مخازن فلزی ابتدا توسط مهندسین ماهر انجام می شود سپس توسط نرم افزارها تحلیل و به مدل سه بعدی تبدیل می شود.بعد از آن به صورت نقشه درست می کنند و برای تولید به کارگاه ساخت ارایه می شود.برای ساخت مخازن فلزی مطابق با نقشه ارایه شده توسط واحد طراحی با ماشین آلات و همچنین افراد مجرب ساخته می شود.بعد از مراحل طراحی و ساخت باید مخزن ها در پارامترهای مختلف مورد آزمایش قرار بگیرند که به این مرحله فرایند تست مخزن می گویند.

انواع مخازن فلزی:

  • مخازن تحت فشار
  • مخازن تحت فشار کروی
  • مخازن هوایی آب فلزی
  • مخازن ذخیره
  • مخازن تیتانیوم

مخازن فلزی تحت فشار:

مخازن تحت فشار در بسیاری از صنایع کاربرد زیادی دارد این موارد شامل برج های تقطیر, زیر دریایی ها,رآکتورها,پالایشگاه های نفت و…  می باشد.

مخازن فلزی تحت فشار کروی:

این مخازن جهت ذخیره سیالات با فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرد.یک مخزن کروی از استحکام بالایی برخوردار ولی به این نکته هم باید اشاره کرد که ساخت این نوع مخزن خیلی دشوار است.

مخازن هوایی آب فلزی:

مخزن آب فلزی هوایی معمولا به دو صورت رو باز و بسته  استفاده می شود.زمانی که این مخزن را برای ذخیره آب آشامیدنی استفاده می کنیم باید روی مخزن بسته باشد و زمانی که مخزن را برای نگه داری آب آتش نشانی و کشاورزی و ….. مورد استفاده  قرار می گیرد دیگر نیازی به بستن در مخزن نمی باشد و می توان از حالت مخزن بسته استفاده کرد.

مخازن فلزی ذخیره:

مخزن ذخیره دارای محفظه هایی می باشد که برای ذخیره سیالات استفاده می شود مانند: مخزن های قیر,مخزن های نفت ,مخزن های ذخیره آب و…

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *