بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

طراحی و ساخت سازه های سبک سازی شده با رعایت اصول فنی و مهندسی:

• طراحی و ساخت سازه های سبک سازی شده با رعایت اصول فنی و مهندسی:
به طور کلی برای سازه های متداول انواع مختلفی وجود دارد که به بعضی از آنها می پردازیم.

• سازه های سنتی
• سازه های بتنی
• سازه های فلزی
• سازه های صنعتی
سازه های سنتی:
همانطور که از اسمش مشخصه این سازه را باید در مقابل روشهای علمی مطرح کرد.یکی از تفاوت های این سازه با سازه های فلزی و بتنی این است که بر خلاف سازه های دیگر برای محاسبات از روش تجربی بیشتر استفاده می کنند. حداکثر طبقات مجاز در سازه های سنتی در تمام مناطق دو طبقه حداکثر ارتفاع مجاز هشت متر از سطح زمین می باشد
سازه های بتنی:
بیشتر سازندگان سازه های بتنی را به سازه های فلزی ترجیح می دهند.یکی از دلایل آن این است که نوسان قیمت در پروفایل های فولادی وجود دارد ولی در اجرای سازه های بتنی فراوانی سیمان و مصالح وجود دارد.
سازه های فلزی:
روش سازه های فلزی به دلیل نیاز به رعایت استانداردهای مصالح و کیفیت اجرای خوب در بیشتر کشورها از جمله ایران مورد استفاده قرار نگرفته است و اجرای این روش طراحی می بایست متناسب با افزایش کیفیت مصالح و ارتقاء کیفی اجرایی سازه های فلزی در کشورهای مختلف صورت گیرد .
سازه های صنعتی:
اگر بخواهیم تعریفی از سازه های صنعتی یاصنعتی سازی درساختمان داشته باشیم می توان اینگونه تعریف کرد که خلق هر نوع روش جدید در ساختمان سازی باهدف تولید انبوه وکاهش انرژی های مختلف شامل کارگری ، حرارتی و سرمایشی و … را سازه های صنعتی می گویند . و بر این اساس می توان گفت معمولاسازه های صنعتی سازی را نمی توان به عنوان یک نوع اسکلت مستقل در نظر گرفت چرا که این سازه ها از نظر نوع اسکلت بصورت فلزی و یا بتنی و یا ترکیبی از سازه های فلزی و بتنی اجرا می گردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *